Środki zapobiegania zakażeniu COVID

Czy wiesz, że FACTORY Gliwice posiada Certyfikat Prewencji COVID-19?

Chcemy, abyś w naszym centrum cieszył się komfortem i bezpieczeństwem. Dlatego dbamy o to, aby pomieszczenia sanitarne były perfekcyjnie czyste i zdezynfekowane, wdrożyliśmy surowe zasady wymiany powietrza i bardzo rygorystycznie podchodzimy do kontroli wydajności.

Wdrożyliśmy te pedantyczne środki higieny i bezpieczeństwa, aby Twój pobyt był tak bezpieczny i przyjemny, jak to tylko możliwe. Ty musisz się martwić tylko o swój styl, my zadbamy o Twoje bezpieczeństwo.

O plastiku jednorazowego użytku

Czy wiesz, że jeśli obecny trend utrzyma się, to do 2050 roku w morzu będzie więcej plastiku niż ryb? Pomóż nam zatrzymać ten trend, choćby Twój wkład był jak małe ziarenko piasku.

W FACTORY Gliwice masz do dyspozycji oddzielne pojemniki na odpady. Gdy idziesz coś wyrzucić, pamiętaj, aby każdą frakcję włożyć w odpowiednie miejsce (papier-plastik-odpady zmieszane), a my zajmiemy się nimi oddzielnie. W ubiegłym roku udało nam się poddać recyklingowi ok. 85% odpadów!

Zarządzanie wodą pitną

Czy wiesz, że na naszej planecie mniej niż 3% wody nadaje się do picia? Woda jest zasobem niezbędnym, ale deficytowym. Niedobór wody dotyka ponad 40% ludności świata, a odsetek ten stale rośnie ze względu na zmiany klimatu. W FACTORY Gliwice doceniamy wartość wody i dlatego:

 • Nasze krany są wyposażone w czujniki obecności, aby były używane tylko wtedy, gdy jest to konieczne, a ich przepływ jest mniejszy niż 6L/min, co pozwala zaoszczędzić ok 40% wody w porównaniu z konwencjonalnym kranem.
 • Nasze tereny zielone posiadają lokalne gatunki flory, dostosowane do strefy klimatycznej, które potrzebują mniej wody.
Wykorzystanie energii

Czy wiesz, że produkcja i wykorzystanie energii są dziś, obok transportu, główną przyczyną emisji gazów cieplarnianych, odpowiedzialnych za zmiany klimatyczne? W FACTORY Gliwice angażujemy się w racjonalne wykorzystywanie energii, stosując następujące wytyczne:

 • Nasza oprawa składa się w 100% z diod LED, która zużywa o 80% mniej energii niż oprawa konwencjonalna, a jej żywotność wynosi 50 000 godzin, czyli około 17 lat.
 • Warunki pogodowe są wykorzystywane do ogrzewania centrum, gdy jest to korzystne.
 • Nasz system klimatyzacji jest wysokowydajny, co oznacza, że zużywa mniej energii, aby zapewnić taki sam komfort, jak system konwencjonalny.
Zielona mobilność

Czy wiesz, że transport jest dziś główną przyczyną emisji gazów cieplarnianych, odpowiedzialnych za zmiany klimatyczne? W FACTORY Gliwice chcemy zapewnić Ci formy transportu alternatywne do Twojego samochodu, tak abyś mógł sam zdecydować, w jaki sposób chcesz dostać się do centrum:

 • Posiadamy 6 miejsc parkingowych dla pojazdów elektrycznych, dzięki czemu możesz je naładować podczas zakupów.
 • Posiadamy 8 stojaków na rowery przy głównych wejściach, a także zestaw do naprawy rowerów, dzięki której możesz wykonać drobne prace konserwacyjne (napompować koła, dokręcić siodełko itp.).
Znaczenie utrzymania różnorodności biologicznej

Czy wiesz, że różnorodność biologiczna zapewnia równowagę ekosystemów na całym świecie? Zrównoważony ekosystem zapewnia ludziom podstawowe dobra, takie jak żywność czy tlen, oraz gwarantuje, że choroby zakaźne są utrzymywane na dystans. Codzienne drobne gesty mogą pomóc w utrzymaniu bioróżnorodności w Twojej okolicy. W  FACTORY Gliwice, przy wsparciu ekspertów w zakresie ochrony środowiska, przyczyniamy się do tego w następujący sposób:

 • Instalacja gniazd dla ptaków, budek dla nietoperzy, uli dla pszczół – w ten sposób działamy na rzecz równowagi tych populacji w środowisku.
 • Monitorowanie oświetlenia elewacji i totemu z myślą o orientacji ptaków wędrownych i innych gatunków chronionych.
 • Sadzenie gatunków rodzimych, przystosowanych do strefy klimatycznej.
 • Stosowanie naturalnych nawozów i kompostu.
 • Prowadzenie ekologicznych praktyk w zakresie utrzymania naszych terenów zielonych, takich jak np. ekologiczny wypas.
Certyfikacja dostępności komunikacyjnej

Czy wiesz, że FACTORY Gliwice jest zaangażowanae w integrację? Dostępność komunikacyjna naszego centrum należy do naszych najwyższych priorytetów. Chcemy, abyście wszyscy czuli się mile widziani! Dlatego też w projektowaniu naszych ośrodków uwzględniamy kryteria różnorodności funkcjonalnej, zarówno fizycznej, zmysłowej jak i poznawczej, aby każdy mógł poruszać się komfortowo, bezpiecznie i samodzielnie.

W naszych centrach znajdziesz łatwo dostępne ciągi piesze, prowadzące do naszych sklepów, toalet i pokojów dla rodzica z dzieckiem. Wszystkie są dobrze oznakowane i przystosowane do samodzielnego korzystania przez każdą osobę. Na terenie centrum znajdują się znaki ewakuacyjne i awaryjne, cechujące się oznakowaniem o wysokim kontraście i zrozumiałych znakach graficznych, dzięki czemu są dostosowane do potrzeb wszystkich ludzi. Mamy też anteny magnetyczne w punktach informacyjnych oraz długą listę usług ułatwiających dotarcie do celu i poruszanie się po naszym centrum.

#factorygliwice i Ty!

Inspiruj, zachwycaj i dziel się chwilami spędzonymi w Factory Gliwice!

Chcesz zobaczyć tu swoje zdjęcie? Oznacz @factory_gliwice używając #factorygliwice!

Nie przegap niczego

Zapisz się do newslettera

Zapisz się
Copyright NEINVER 2021