LEE COOPER

Marka Lee Cooper narodziła się w East End w Londynie w 1908 roku, w zdewastowanych lokalach pod adresem 94 – 96 Middlesex Street.

Lee Cooper to najstarsza Europejska autentyczna marka produkująca odzież jeansową, a zaczęło się niepozornie bo od ubrań roboczych.

Firma została założona przez dwójkę przyjaciół(Morris Cooper`a i Louis Maister`a) po tym jak opuścili swoje rodzinne miasto na Litwie i po podroży do RPA dostali się do Londynu. Ich planem była produkcja odzieży roboczej i jej eksport do RPA, gdzie popyt na taką odzież był ogromny.

W latach 50` i 60` cztery na pięć osób noszących ubrania robocze miała na sobie markę Lee Cooper. Ubrania były wysokiej jakości i miały opinię bardzo wytrzymałych. Tak dobra reputacja ubrań sprawiła, że firma przejęła ponad 80% rynku odzieżowego w Wielkiej Brytanii. W latach 50` i 60` stało się coś o wiele ważniejszego. Młodzi ludzie, pokolenie rock ‚n’ rolla, potraktowali jeans jako symbol młodzieżowej rewolucji. Harold Cooper nie był przychylny takiemu obrotowi spraw, ale zanim przybył do Anglii Amerykański potentat jeansowy, to właśnie Harold pokazał młodym ludziom na całym świecie czym jest jeans.

Długoletnie doświadczenie, obecność w każdej subkulturze i eksport ubrań na cały świat, sprawił, że Lee Cooper stał się legendą. W

Kontakt
Pokaż na mapie centrum
Virtual Shopping

Konsultacja, rezerwacja towaru

Usługi
Konsultacja i rezerwacja
od poniedziałku do piątku: 10.00-21.00, sobota:9.00-21.00, niedziela handlowa: 10.00-20.00
Odbiór towaru
osobisty ze sklepu poniedziałek-sobota/niedziela 10.00-20.00
Wymiana i zwrot
tylko wymiana do 14 dni
Rezerwacja towaru
do 3 dni
Phone601 506 851

Nie przegap niczego

Zapisz się do newslettera

Zapisz się
Copyright NEINVER 2022